• John Wick: Chapter 4

  • Obi-Wan Kenobi

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Don't Look Up

    ½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Squid Game

    ½

  • The Guilty

    ½

  • The Suicide Squad

    ½

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Army of the Dead

    ½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ½

  • Citadel

    ★★★

  • Long Toast

    ½

  • Puparia

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • The Empty Man

    ½

  • Zappa

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • South Park: The Pandemic Special

    ½

  • The Devil All the Time

    ½

  • Nomadland

    ½

  • Ammonite

  • Night in Paradise

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • #Alive

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ½

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ½

  • Extraction

    ½

  • Bad Advice

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • Spree

    ½

  • The Man Standing Next

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ½

  • Social Sim

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ½

  • 1917

    ½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★

  • Baker 4

  • The Fall

    ½

  • Candyland

  • MUBI Ident

  • Zombieland: Double Tap

    ½

  • Signal 8

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tazza: One Eyed Jack

    ½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Vivarium

    ½

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

  • Tomorrow's Gone

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★