Sort by

Hugh has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Harmontown

Harmontown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let the Fire Burn

Let the Fire Burn

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
City So Real

City So Real

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
31
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Maestro: King of the Cowboy Artists

The Maestro: King of the Cowboy Artists

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry