• Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

  • Veneciafrenia

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Social Hygiene

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • The Mule

    ★★★★½

  • A Final Cut for Orson: 40 Years in the Making

  • Suspiria

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • The Image Book

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★