Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ½

  • Ponniyin Selvan: Part II

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Viduthalai: Part I

    ★★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Vaathi

    ★★★½

  • The Romantics

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Pathaan

    ★★★★

  • Thunivu

    ★★★

  • Varisu

    ★★★½

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Nitham Oru Vaanam

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Kantara

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★★½

  • Vendhu Thanindhathu Kaadu

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★

  • Cobra

    ★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★★½

  • Thiruchitrambalam

    ★★★★

  • One Piece Film Red

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Hustle

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Don

    ★★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Jana Gana Mana

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★★

  • Beast

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ★★½

  • Mahaan

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★½

  • When You Finish Saving The World

    ★★★

  • Shyam Singha Roy

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Jai Bhim

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★