• Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • San Andreas

    ★★★

  • Tomorrowland

    ★★½

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Spy

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Age of Adaline

    ★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Jupiter Ascending

    ★★★½

  • Into the Woods

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★★★

  • Fury

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Wild

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • Two Days, One Night

    ★★★½

  • Foxcatcher

    ★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Noah

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • RoboCop

    ★★½

  • The Monuments Men

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Mandela: Long Walk to Freedom

    ★★★

  • Frozen

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★½

  • August: Osage County

    ★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★

  • Philomena

    ★★★

  • Gravity

    ★★

  • About Time

  • The Wolverine

  • Blue Jasmine

    ★★½

  • Pacific Rim

  • White House Down

    ★★★

  • The Heat

  • World War Z

  • Man of Steel

  • Monsters University

  • Now You See Me

  • Nebraska

    ★★★★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

  • Fast & Furious 6

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • Oblivion

  • The Host

    ½

  • Olympus Has Fallen

  • Oz the Great and Powerful

  • Side Effects

  • A Good Day to Die Hard

    ★★½