Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

  • Air

    ★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • The Sea Beast

  • Close

    ★★

  • Leila's Brothers

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • Squid Game

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • The Last Mercenary

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Recalled

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Unhinged

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Minamata

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Better Days

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½