RSS feed for _Carly_
  • Miss Americana

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

  • Hail Satan?

  • Fyre

  • Glastonbury 2000

  • Robin Hood

  • Bohemian Rhapsody

  • The Perfection

  • Green Book

  • Widows

  • The House with a Clock in Its Walls

  • A Star Is Born

  • White Boy Rick

    ★½

  • First Man

  • Dog Days

  • Crazy Rich Asians

  • The Meg

  • Cam

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Hotel Artemis

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Diane

  • Pacific Rim: Uprising

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

  • Winchester

  • Black Panther

    ★★★★½

  • A Kid Like Jake

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

  • American Animals

  • Three Identical Strangers

  • Eighth Grade

  • Searching

    ★★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Dawn Wall

  • Paddington 2

  • Jack Whitehall: At Large

  • Coco

    ★★★★★