• Scream

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Rebecca

    ★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★½

  • Des

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Trial by Media

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • His House

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • The I-Land

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ½

  • The Intruder

    ★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★★

  • Paradise Hills

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★½