Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Tokyo Blood

Tokyo Blood

1993
×
★★★½
Edit this entry  
17
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
De Djess

De Djess

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Wittgenstein Plays Chess With Marcel Duchamp, Or How Not To Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess With Marcel Duchamp, Or How Not To Do Philosophy

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
The Vampire

The Vampire

1945
×
★★★
Edit this entry  
16
People of the Po Valley

People of the Po Valley

1947
×
★★★
Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Two

Two

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Party Central

Party Central

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Lava

Lava

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Air Mater

Air Mater

2011
×
Edit this entry  
14
Time Travel Mater

Time Travel Mater

2012
×
Edit this entry  
14
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
Edit this entry  
14
Next Door

Next Door

1990
×
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

1989
×
Edit this entry  
14
Winter

Winter

1988
×
Edit this entry  
14
A Story

A Story

1987
×
Edit this entry  
14
Lady and the Lamp

Lady and the Lamp

1979
×
Edit this entry  
14
Day & Night

Day & Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
George & A.J.

George & A.J.

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★
Edit this entry  
14
BURN·E

BURN·E

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nitemare

Nitemare

1979
×
Edit this entry  
13
One Man Band

One Man Band

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Lifted

Lifted

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★½
Edit this entry  
12
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Edit this entry  
12
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Scrambled

Scrambled

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Presto

Presto

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
12
La luna

La luna

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Junkopia

Junkopia

1981
×
★★★
Edit this entry