• National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Four Temperaments

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • The Rose Maker

    ★★★

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Crickets

    ★★★

  • Ride It Out

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Stateless

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Spree

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Stuart X

  • Either Way

  • Fractured

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★