Sort by

Hannah has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Taken

Taken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gallows

The Gallows

2015
×
Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry