• Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

  • Monster Hunter

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★

  • Escape From Pretoria

    ★★★½

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

  • Guns Akimbo

    ★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

  • The Lion King

    ★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½