RSS feed for jennie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Hello: On Broadway

Oh, Hello: On Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★½
Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Double King

Double King

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
Edit this entry  
20
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Puff, the Magic Dragon

Puff, the Magic Dragon

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry