• Nope

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Green Knight

  • Pig

    ★★★★

  • Oscar Micheaux - The Superhero of Black Filmmaking

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Fear of Rain

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Opera

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • MLK/FBI

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • 76 Days

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★½

  • Host

    ★★★★½

  • Nowhere

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Talk Outside

  • Waffle

    ★★★★½

  • 12 Hour Shift

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Father of the Bride

    ★★★★★

  • Unveiled

    ★★

  • Ter

    ★★★

  • :)

    ½