RSS feed for Jorgos

Jorgos has logged 128 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Landline

Landline

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Virginia

Sweet Virginia

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny People

Funny People

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Louis C.K.: Hilarious

Louis C.K.: Hilarious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tiny Dots

Tiny Dots

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Out 2022

Black Out 2022

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jerry Before Seinfeld

Jerry Before Seinfeld

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Supporting Characters

Supporting Characters

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Richard Linklater: Dream Is Destiny

Richard Linklater: Dream Is Destiny

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Look Who's Back

Look Who's Back

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wakefield

Wakefield

2016
×
★½
Edit this entry