RSS feed for Jorgos

Jorgos has logged 69 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boomerang

Boomerang

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Smith: Silent but Deadly

Kevin Smith: Silent but Deadly

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
The Director and The Jedi

The Director and The Jedi

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Swimmer

Swimmer

2012
×
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Flower

Flower

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mute

Mute

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Running Scared

Running Scared

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
02
Patton Oswalt: Annihilation

Patton Oswalt: Annihilation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Comedians of Comedy

The Comedians of Comedy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry