• Men

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★½

  • Hypnotic

    ½

  • Eternals

  • No One Gets Out Alive

    ½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Intrusion

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • BLACKPINK: The Movie

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Sweet & Sour

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Ride or Die

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Deadly Illusions

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Black Box

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • A Whisker Away

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★½

  • Evil Eye

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Hater

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★