RSS feed for Attila
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Guerilla

Guerilla

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Waldheim Waltz

The Waldheim Waltz

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tall Tales

Tall Tales

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Purity of Vengeance

The Purity of Vengeance

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★
Edit this entry  
05
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Bad Poems

Bad Poems

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loro

Loro

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
BÚÉK

BÚÉK

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anthony Zimmer

Anthony Zimmer

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tell No One

Tell No One

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
X - The eXploited

X - The eXploited

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
One Day

One Day

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Beach

The Beach

2000
×
★★★
Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry