Sort by
  • All Your Faces

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Gladbeck: The Hostage Crisis

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The Event

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Orelsan: Never Show This to Anyone

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Kaamelott: The First Chapter

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • OSS 117: From Africa with Love

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★

  • Looking at the World in a New Way: The Making of 'Tenet'

    ★★★½

  • The Comeback Trail

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★

  • L'autre moi

    ★★

  • Onward

    ★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Notre-Dame de Paris, l'épreuve des siècles

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Metallica & San Francisco Symphony: S&M2

    ★★★½

  • Jarhead: Law of Return

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Le temps est assassin

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Mother

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • In the Name of the Land

    ★★½

  • The Lion King

  • Unboxing

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Domino

    ★★

  • Parasite

    ★★★★