Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Garden Scenes of Yesteryear

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★

  • Smile

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Groot's First Steps

  • Bullet Train

    ★★★

  • Lightyear

    ★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★

  • Superworm

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

  • The Nailhitter

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★½