• Grindr Baby

  • Lightyear

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

  • The Staircase

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

  • Explorer: The Last Tepui

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • And Just Like That… The Documentary

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • Celebrating Betty White: America's Golden Girl

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★½

  • Speak No Evil

  • Watcher

    ★★★

  • The Princess

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The 355

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★½

  • Wildhood

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★