Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anaïs in Love

Anaïs in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
03
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
30
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rambling Rose

Rambling Rose

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Duke

The Duke

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Explorer: The Last Tepui

Explorer: The Last Tepui

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Postcards From the Edge

Postcards From the Edge

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
G.I. Jane

G.I. Jane

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read prior review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read prior review Edit this entry  
18
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cutlass

Cutlass

2007
×
Edit this entry  
12
The Cake Eaters

The Cake Eaters

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aline

Aline

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Land of Women

In the Land of Women

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry