• Dune

    ★★★★

  • yes, yes, yes

    ★★½

  • Ainu Neno An Ainu

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★½

  • Shiver

    ★★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Sasaki in My Mind

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★

  • Canvas

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Eternal Beauty

    ★★★

  • The Girl from the Other Side

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Days of the Bagnold Summer

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★★

  • Bellbird

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

  • Sometimes, I Think About Dying

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Best Friend

    ★★★½

  • Little Miss Sumo

    ★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Tag

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • The Breaker Upperers

    ★★½

  • The Party's Just Beginning

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Snowman

    ★★

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Unicorn Store

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Being Pretty

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★