• Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • My Amanda

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • False Positive

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Love or Money

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★★

  • Hard Luck Love Song

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Tax Collector

    ★★

  • Work It

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Peninsula