RSS feed for Oscar
  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Chicuarotes

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Love, Antosha

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Leto

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Searching

    ★★★