Sort by
  • Suspiria

    ★★★★½

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★

  • Walk Hard: The Dewey Cox Story

    ★★★½

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

    ★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • The Doors

    ★★★½

  • Top Gun

    ★★★

  • A Bronx Tale

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Just Like Heaven

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • The Color Purple

    ★★★½