• Barbie

  • My Policeman

  • Nope

  • Dashcam

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

  • All of Us Are Dead

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • A Mouthful of Air

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • Wolf

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Beckett

  • Nitram

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Novice

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Things Heard & Seen

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Fallout

    ★★★★

  • Girl in the Basement

    ★★★

  • Behind Her Eyes

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • BLACKPINK: The Show

  • Passing

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Prime Time

  • CODA

    ★★★½