Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
Edit this entry  
20
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Great Freedom

Great Freedom

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wasp

Wasp

2003
×
Edit this entry  
14
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
Edit this entry  
14
The Booth

The Booth

2019
×
Edit this entry  
13
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
Edit this entry  
12
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
Edit this entry  
09
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Kármán Line

The Kármán Line

2014
×
Edit this entry  
04
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Edit this entry  
02
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

2016
×
Edit this entry  
31
Frozen

Frozen

2013
×
Edit this entry  
30
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Turbo

Turbo

2013
×
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Front of the Class

Front of the Class

2008
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bus 44

Bus 44

2001
×
Edit this entry  
12
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Focus

Focus

2015
×
Edit this entry  
05
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fierce People

Fierce People

2005
×
Edit this entry  
03
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
All of Us Are Dead

All of Us Are Dead

2022
×
Edit this entry  
28
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★½
Edit this entry