Sort by

priscilla has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★
Edit this entry  
15
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Edit this entry  
11
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
'night, Mother

'night, Mother

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Anesthesia

Anesthesia

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Diana

Diana

2013
×
★★
Edit this entry  
13
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Mouthful of Air

A Mouthful of Air

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry