• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Whindersson Nunes: My Own Show!

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Neymar: The Perfect Chaos

    ★★★½

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Mother/Android

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Superhost

    ★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★