Johann has logged 374 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Belly

Belly

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
XY Chelsea

XY Chelsea

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing

The Killing

1956
×
★★★
Edit this entry  
22
The Sound of Silence

The Sound of Silence

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Loro

Loro

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Edit this entry  
17
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Baker 4

Baker 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★
Read the review Edit this entry