RSS feed for Johann

Johann has logged 32 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lynch: A History

Lynch: A History

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Men in Black

Men in Black

1997
×
Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry