Sort by

Johann has logged 516 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Are

We Are

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Overnight

Overnight

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The So-Called Caryatids

The So-Called Caryatids

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Women Reply

Women Reply

1975
×
Edit this entry  
18
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Small Axe

Small Axe

2020
×
Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
15
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gunda

Gunda

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jericho Mile

The Jericho Mile

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daguerréotypes

Daguerréotypes

1975
×
Read the review Edit this entry  
08
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
introducing... juan wauters

introducing... juan wauters

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby God

Baby God

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

The Collaboration Of A Lifetime: Scorsese’s Epic The Irishman

2020
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry