Johann has logged 42 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★
Edit this entry  
28
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Money Machine

Money Machine

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Penguin's Memory: A Tale of Happiness

Penguin's Memory: A Tale of Happiness

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fight

The Fight

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dying at Grace

Dying at Grace

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Residue

Residue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Warrendale

Warrendale

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Married Couple

A Married Couple

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cell

The Cell

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Actress

Actress

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Boys

Black Boys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Other Music

Other Music

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Lions in the Corner

Lions in the Corner

2019
×
Edit this entry  
08
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
Read the review Edit this entry  
07
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★
Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All Together Now

All Together Now

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
On the Record

On the Record

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry