Sort by

Johann has logged 506 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ascension

Ascension

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
LCD Soundsystem Holiday Special

LCD Soundsystem Holiday Special

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Comedian

Comedian

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★
Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
At the Ready

At the Ready

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wolf

Wolf

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Cusp

Cusp

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
drew michael: red blue green

drew michael: red blue green

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rat Race

Rat Race

2001
×
Read the review Edit this entry  
30
The Electrical Life of Louis Wain

The Electrical Life of Louis Wain

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry