Sort by
  • Licorice Pizza

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Halloween

    ★★½

  • Animal World

    ★★★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Girls' Last Tour

    ★★★★★

  • Made In Abyss

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★

  • Internet - The Movie

    ½

  • T2 Trainspotting

    ★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Saga of Tanya the Evil

    ★★

  • Antiporno

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • And You Thought There Is Never a Girl Online?

    ★½

  • Let it Be

    ★½

  • Junun

    ★★★½

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★½

  • Furious 7

    ★½

  • Absolute Duo

  • Over the Garden Wall

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Tokyo Tribe

    ★★½

  • Akame ga Kill!

    ★★

  • Wonder

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★½

  • Her

    ★★★½

  • The Garden of Sinners: Recalled Out Summer

    ★★

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★

  • Rush

    ★½

  • Elysium

  • Angel's Drop

    ½

  • Fast & Furious 6

    ★★

  • Hard to Be a God

    ★★★

  • Back Beyond

    ★★

  • Would You Rather

  • The Master

    ★★★★

  • Wolf Children

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★½

  • Another

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • The Future Diary

  • Drive

    ★★

  • Fast Five

    ★★½