• Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Lead Me Home

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Windshield Wiper

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Luca

    ★★½

  • Ascension

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

  • Audible

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • When We Were Bullies

    ½

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Hunger Ward

    ★★★½

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Colette

  • McMillion$

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½