Sort by

Tanner has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Q: Into the Storm

Q: Into the Storm

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
14
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Colette

Colette

2020
×
Edit this entry