• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★

  • Irul

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Priest

    ★★

  • The Great Indian Kitchen

    ★★★★

  • Paava Kadhaigal

    ★★★½

  • Ludo

    ★★★★½

  • Welcome Home

    ★★★½

  • Colour Photo

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • V

    ★★½

  • C U Soon

    ★★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Raat Akeli Hai

    ★★★½

  • Uma Maheswara Ugra Roopasya

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Sufiyum Sujatayum

    ★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Krishna and His Leela

    ★★★½

  • Bulbbul

    ★★

  • Penguin

    ★½

  • Artemis Fowl

  • A Modern Farewell

    ★★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★½

  • Madha

    ★★

  • Kappela

    ★★★

  • Guilty

    ★★

  • Baaghi 3

    ½

  • O Pitta Katha

    ★★½

  • Anukunnadhi Okkati Aynadhi Okkati

    ½

  • Forensic

    ★★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • HIT: The First Case

    ★★★

  • Thappad

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Bhoot: Part One - The Haunted Ship

  • Bheeshma

    ★★

  • World Famous Lover

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • 3 Monkeys

    ½

  • Jaanu

    ★★½

  • Aswathama

    ★½

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Street Dancer 3D

    ★½

  • Disco Raja

    ★½

  • His House

    ★★★★½

  • Entha Manchivaadavuraa

    ★½

  • Ala Vaikunthapurramuloo

    ★★★½

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

    ★★★½

  • Chhapaak

    ★★★

  • Anjaam Pathiraa

    ★★★

  • Sarileru Neekevvaru

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Athade Srimannarayana

    ★★★

  • Good Newwz

    ★★★

  • Mathu Vadalara

    ★★★★

  • Ruuuuler

  • Ruler

  • Prati Roju Pandage

    ★★