Surya Sai has logged 10 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
You're Next

You're Next

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
After

After

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry