• Gulliver's Travels

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Saw II

    ★★½

  • Saw

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★

  • V

    ★★½

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Hide and Seek (Lapachhapi)

    ★★★

  • Exodus: Gods and Kings

    ★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Uma Maheswara Ugra Roopasya

    ★★★½

  • Gangs of Wasseypur - Part 1

    ★★★★½

  • Gangs of Wasseypur - Part 2

    ★★★★