RSS feed for _unfunny_

_unfunny_ has logged 291 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lake House

The Lake House

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Melancholy

Melancholy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Swingin' Aces

Swingin' Aces

×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maquia: When the Promised Flower Blooms

Maquia: When the Promised Flower Blooms

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
A Gathering of Cats

A Gathering of Cats

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Brave

Brave

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Up

Up

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Coco

Coco

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story

Toy Story

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Ponyo

Ponyo

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
½
Edit this entry  
23
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry