Sort by

Miguel has logged 13 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bert Kreischer: Secret Time

Bert Kreischer: Secret Time

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Eternal Feminine

The Eternal Feminine

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Especial de Alex Fernández, el Especial

El Especial de Alex Fernández, el Especial

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Mau Nieto: viviendo sobrio… desde el bar

Mau Nieto: viviendo sobrio… desde el bar

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry