Sort by

Justin🍷✍🏽 has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade II

Blade II

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
23
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry