Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Voo 168: A Tragédia da Aratanha

Voo 168: A Tragédia da Aratanha

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
PLUTO

PLUTO

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Justice League Dark: Apokolips War

Justice League Dark: Apokolips War

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Gifted Hands: The Ben Carson Story

Gifted Hands: The Ben Carson Story

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Like Stars on Earth

Like Stars on Earth

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Joe's Apartment

Joe's Apartment

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry