• A Castle for Christmas

  • Hands that Bind

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Second Thoughts

    ★★★★

  • Handsome

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Europa

    ★★★★

  • Annette

    ★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Stop-Zemlia

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★½

  • Dreams on Fire

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★★

  • The Toll

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Censor

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★

  • Castro's Spies

    ★★★★

  • The Bright Side

    ★★½

  • Under the North Sea

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★½

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Expensive Shit

    ★★★★

  • Sweat

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Beginning

    ★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★½

  • Mandibles

    ★★½

  • Places

    ★★★★

  • The Book of Vision

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Undergods

    ★½

  • Hating Peter Tatchell

    ★★★★

  • Soiree

    ★★★

  • Redemption of a Rogue

    ★★½

  • The Fandom

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • My Favorite War

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • The Surrogate

    ★★½

  • Toto

    ★★★½

  • Gagarine

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★★

  • Cowboys

    ★★½

  • Underplayed

    ★★★

  • My Wonderful Wanda

    ★★★

  • Steelers: The World's First Gay Rugby Club

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Fried Barry

    ★★★½