• The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Namaste Wahala

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★★

  • Mainstream

    ★★★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★

  • Scoob!

    ★★

  • Rhubarb

  • Becoming

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home