Sort by

xarnah has logged 126 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bungo Stray Dogs: Dead Apple

Bungo Stray Dogs: Dead Apple

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Hero Academia: Heroes Rising

My Hero Academia: Heroes Rising

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry