• Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • mid90s

  • If Beale Street Could Talk

  • Widows

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★½

  • BlacKkKlansman

  • The Kissing Booth

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Bungo Stray Dogs: Dead Apple

    ★★★★½

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Peter Rabbit

    ½

  • Black Panther

  • Bad Reputation

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Black Mirror: Metalhead

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

  • Paddington 2

  • Coco

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Unicorn Store

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming