• The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • How to Become a Tyrant

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Extraction

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Present

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Masameer: The Movie

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • مسرحية الذيب في القليب

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★½

  • Sons of Rizk 2

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½